FK Viagem Příbram B : FK Jindřichův Hradec 1910

(2 : 0)
FK Jindřichův Hradec 1910
18.08.2024 10:30
fotbalové hřiště U Litavky

Jindřichohradečtí fotbalisté ve druhém kole 4. ligy (divize) prohráli na půdě příbramského béčka 1:2. Jihočeši oba góly inkasovali už v úvodním dějství, a přestože měli herně navrch a vytvořili si víc příležitostí než jejich soupeř, dokázali už pouze korigovat výsledek a znovu tak doplatili na zbrklost v koncovce a špatně seřízenou mušku.

Branky: 8. Čajko, 44. Pivetz – 84. Petr. ŽK: 3:4 (Čajko, Veliu, Melzoch – Votava, Hájek, M. Mischnik, Petr

Ohlasy po utkání:

Ion Butnaru, trenér FK Příbram B: "V prvních minutách jsme přežili obrovskou šanci soupeře, ale pak jsme se zvedli a hlavně v první půli jsme předváděli hezky kombinační fotbal a vzešlo z toho vedení 2:0. Druhá půle byla hodně bojovná, ale i tak jsme měli dost příležitostí, abychom zápas rozhodli. V závěru po chybě stopera jsme dostali zbytečný gól. Soupeř ještě měl pár závarů, ale nic velkého z toho nevytěžil."

Miroslav Zeman, trenér J. Hradce: „V Příbrami jsme chtěli bodovat, byli jsme dobře připraveni, ale místo velkého hřiště jsme nastoupili na menším tréninkovém, takže jsme museli rychle reagovat i změnou rozestavení. Poprvé jsme tak hráli na tři beky, v ofenzivě jsme vsadili na dva útočníky a dva podhrotové hráče, protože jsme chtěli hodně presovat  a být vpředu aktivní. Už ve 3. minutě měl velkou šanci Hájek, který ji však neproměnil a tak o pět minut později udeřili domácí, když jsme ve vápně nepokryli protihráče. Zanedlouho se v další obrovské příležitosti ocitl Hájek, ale těsně minul branku. Další gólovku měl Votava, ale také při ní neuspěl. Příbram si v tomto ohledu počínala lépe a těsně před pauzou přidala druhou trefu. O přestávce jsme si některé věci rozebrali a šli jsme s odhodláním vývoj otočit. Po změně stran jsme měli převahu a byli herně lepší. V 55. minutě běžel Votava od půlky sám, ale nedal. Kontaktní trefu zaznamenal až v 84. minutě střídající Petr a přestože do konce už mnoho času nezbývalo, ještě jsme si připravili čtyři šance. Bohužel, proměnit se nepovedlo ani jedinou. Jak už jsem říkal minule, doplácíme na nedostatek zkušeností a chybí nám více klidu a rozvahy ve finální fázi. Mužstvo však má velkou perspektivu, pracuje dobře a až se nám podaří rozstřílet útočníky Votavu s Hájkem, nemám o nás strach.“